A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmije Pagarusha

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  101
  • Origin:
  • Pagarushë (Malishevë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 85
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nexhmije Pagarusha is a very famous singer of Easy Listening, Citizens' Traditional & Kosovo's Traditional music. Kur flitet për të, përdoren në një frymë shumë epitete si: Bilbili i Kosovës, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Primadona e Melosit Popullor, Ema Sumak Shqiptare, Madam Butterfly, Fyti i Kristalte, etj. Mori shumë çmime, ndër të tjera "Këngëtare e Shekullit". Këndon që nga vitet e'50.Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që është vështirë të thuhet se cilit zhanër i takon. Është e njohur për interpretimet e saj të shkëlqyera në mu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Nexhmije Pagarusha (2013)

Nje Lule (1974)

Bilbili I Kosoves


» Add A Song »

Baresha 2012
Mbushni Gotat


Related Artists:

Adelina Emini

Rona Nishliu

Violeta Kukaj Retkoceri

Dhurata Ahmetaj

Nora Istrefi

Adelina Berisha

Arta Bajrami

Shyhrete Behluli

Edona Llalloshi

Aferdita Demaku


Tags: Nexhmije Pagarusha, Nexhmije Pagarusha

Nexhmije Pagarusha in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018