A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nicki Minaj

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Saint James 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nicki Minaj is a very famous international artist of Hip-Hop music. Onika Tanya Maraj ose e njohur si Nicki Minaj (shqiptuar: Nik-ki Mënaazh), është këngëtare e hip hop dhe R&B e cila u bë e njohur duke qënë pjesë e grupit të njohur repper Young Money. Ajo u transferua në Queens zonë në New York City, që fëmijë dhe u diplomua nga LaGuardia High School në vitin 2003. Minaj ka filluar karrierën e saj muzikore në vitin 2007, pasi ajo lëshoi përmbledhjen muzikore të saj të parë Playtime Is Over. Përmbledhja e këng...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Shontelle

Britney Spears

Jennifer Hudson

Beyonce

Keri Hilson

Lady Gaga

Miranda Lambert

Christina Aguilera

Christina Perri

Ciara


Tags: Nicki Minaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018