A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikolle Nikprelaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  81
  • Origin:
  • Triesh (Malësi E Madhe) 
  • Residence:
  • Mal I Zi 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nikolle Nikprelaj is a very famous singer and songwriter of Modern Traditional, Northern Albania Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si, lahutë, çiftel...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Albin Nikprelaj

(His son)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Zemren Ma Ke Thy (2018)

Kenge E Atmosfere (2014)

Darsma Jonë (2013)

Ani, Ani (2012)

Hidhe Vallen (2010)

Ti Ske Shpirt (2004)

çlirimtaret Koke Per Toke (1999)

Pa Titull

A E Dini Se ?!

Ne Preshev E Ne Tetov


» Add A Song »

Prej Nje Shpati
Linda
Fukaraja
Jam Okej
Nusja Jone Si Miss
Nji Miljon
Jam Shqiptar Jam Malsor
Krajane
Kenge Per Gjergj Dakun
Ku Je Nane

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

Djwron Don

Armend Regjepagiqi

Vedat Ademi

Big Basta

Kastro Zizo

B-Genius

Trix (Veli Sahiti)

Gazmend Rama (Gazi)

Nexhat Osmani

Labinot Tahiri (Labi)


Tags: Nikolle Nikprelaj, Nikoll Nikprelaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018