A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nikolle Nikprelaj

Tags: Nikolle Nikprelaj, Nikoll Nikprelaj

Origin: Triesh (Malësi E Madhe)    Residence:        Age: 57   Zodiac sign: Demi  
Nikolle Nikprelaj is a very famous singer and songwriter in traditional music. Nikollë Nikprelaj është këngëtar i njohur nga Trieshi i Malësisë së Madhe. Nikolla gjithmonë ka pasur pasion për këngën, ai filloi të këndoi si profesionist në vitet e vonshme të rinisë. Nikolla poashtu është udhëheqës i grupit folkloristik "Besa Trieshit". Grupi ka fituar shumë herë vendin e parë nëpër koncerte dhe festivale nëpër Malit të Zi, Kosovë dhe Shqipëri. Nikolla është gjithashtu i njohur se luan në disa instrumente si, lahutë, çift...

>> Full biography >>


  • Find Nikolle Nikprelaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  75

Kenge E Atmosfere (2014)

Darsma Jonë (2013)

Ani, Ani (2012)

Hidhe Vallen (2010)

Ti Ske Shpirt (2004)

çlirimtaret Koke Per Toke (1999)

Dora E Pajtimit

Ndal

Ne Maje Te Bjeshkeve Te Malesise

Live


» Add A Song »


Prej Nje Shpati
Jam Shqiptar Jam Malsor
Nusja Jone Si Miss
Fukaraja
Djali I Kumbares
Kenge Per Gjergj Dakun
Suzi Nga Tuzi
Bebush
Lahuta
Jam Okej

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018