A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Nora Istrefi & Sinan Vllasaliu - Pa Fat


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  37

12/05/2009

2009-05-12T00:00:00

See Also

Sinan Vllasaliu

Song from the album:

Kenge Popullore Te Zgjedhura

Song from the album:

15 Hite Nga Supersonic

Song from the album:

Hitet E Veres '08

Song from the album:

N'ora

Music by:

Ilir Berani

Lyrics by:

Ilir Berani

Video Production:

Tomato

Participating in

VFM 2009

Participating in

Zhurma Show 2008


Sinani:
Une dhe ti jemi takuar,
ne kohe dhe vend te gabuar,
sa u munduam te dy
edhe malet i kishim shty.

Nora:
Nuk te vë faj as ty as vetes,
se jane thjeshte grackat e jetes,
nuk i ben balle njeri (nuk i ben ball njeri),
nuk i bem balle, as une, as ti.

Ref:(2x)
Pa fat (Pa fat)
ishim ne jet dy udhetar.
nuk e gjetem yllin polar
nuk e gjetem kepin e shpreses.
Pa fat mbetem vetem dy udhetar
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

Sinani:
Une dhe ti jemi takuar,
ne kohe dhe vend te gabuar,
sa u munduam te dy
edhe malet i kishim shty.

Nora:
Nuk te vë faj as ty as vetes,
se jane thjeshte grackat e jetes,
nuk i ben balle njeri (nuk i ben ball njeri),
nuk i bem balle, as une, as ti.

Pa fat(Pa fat),mbetem vetem dy udhetar(udhetar),
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

Ref:(2x)
Pa fat (Pa fat)
ishim ne jet dy udhetar.
nuk e gjetem yllin polar
nuk e gjetem kepin e shpreses.
Pa fat mbetem vetem dy udhetar
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.

Ref:(2x)
Pa fat (Pa fat)
ishim ne jet dy udhetar.
nuk e gjetem yllin polar
nuk e gjetem kepin e shpreses.
Pa fat mbetem vetem dy udhetar
pa albumin tone familjar
pa fotografin e marteses.
hooo uuuu.

paaaa fatt....
Pa fotografin e marteses...
ahh...


Lyrics submited by Njomza   saramk


lyrics.al © 2007 - 2018