A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nora Ndreu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
BIOGRAFIA: Nora Ndreu is a popular singer of Northern Albania Traditional music. Atë e sheh kudo në koncerte e sidomos në dasmat shqiptare. Është një nga zërat më të ëmbël të Shqipërisë së veriut. Quhet Nora Ndreu, këngëtarja lezhjane e cila ka provuar që në moshën e vogël të eksperimentojë rryma të ndryshme, por më e sigurt ndjehet te muzika popullore, ndërsa miqtë dhe familja e saj e mbështesin shumë dhe janë fansat e saj më të zjarrtë. Artistja ka qënë në shumë dasma por ku janë më interesantet ajo ka këtë përgjigje : ‘Ka ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Eva Dushaj

Adelina Marku

Donika Ndreca

Nusha Pali

Gofile Papleka

Alma Velaj

Zoja Pali

Adelina Correj

Fatime Hasani

Artiola Asllani


Tags: Nora Ndreu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018