lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Nota-Fest, Fest Nota, Nota E Art, Nota E Arte, Fest Nota E Arte, Maqedoni, Shkup


Choose star rating
  Rating:  4.2 / Votes cast:  35


Nota Fest

Nota Fest is a popular music festival. Festivali “Nota Fest” eshte festivali i vetem shqiptar ne Maqedoni. Ai zhvillohet ne Shkup dhe çdo vit sjell hite te reja dhe kengetare qe pasurojne estraden shqiptare dhe argetojne popullin shqiptare gjate tere vitit. Ky festival ka vite te tera qe funksionon pa perkrahjen e Ministrise se Kultures edhe perkunder asaj se eshte festival i vetem i shqiptareve.Në fund të vitit 2010 festivali i muzikës moderne “Nota Fest” do të mbahej për herë të fundit pasi që më vonë ky festival nuk pati shumë sukses dhe u shndërrua në një festival të muzikës popullore tashmë i emëruar me emrin “Fest Nota e Artë” i cili vazhdon ende traditën dhe mbahet çdo vit në fund të muajit dhjetor në Maqedoni.

» Edit Bio »
Loading...


Kalendari
26/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Vote