A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nusret Kurtishi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  59
  • Origin:
  • Shkup 
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Nusret Kurtishi is a popular singer of Ilahi music. Nusret Kurtishi i lindur në një familje me hafizlerë dhe hoxhallarë, këndimin e ilahive siç janë tash më të njohura në opinion i fillojë që nga viti 1999 në xhaminë e lagjes dizhon të Shkupit ku dhe ka shërbyer Babai i tij hafiz Sejdi ef. Kurtishi si imam 9 vjet me rradhë. ishte pikërisht Babai i cili me talebet e xhamisë organizonte tribuna, programe fetare dhe nga atëherë ka filluar të këndoj me grupin e xhamisë ku deri më sot ka aritur të rea...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Me Emrin Tend
Allah Ya Maulana
A Ka Shpresë
Lum Vatani Qe Te Ka
Ah Po Du Me U Kthy
Nuk Je I Vetmi Që Brengosesh
Jeta Pas Vdekjes
Kendo Oj Zemra Ime
S'ka Iftar E As Syfyr


Translations (1)


Related Artists:

Omer Bajrami

Nisret Krasniqi

Shpresim Zylbehari

Fikret Dauti

Enes Seferi

Adhurim Deari

Dj Nago

Tafa

Florent Iseini

Lindon Berisha


Tags: Nusret Kurtishi

Nusret Kurtishi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018