A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nysret Muçiqi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Podujevë 
BIOGRAFIA: Nysret Muçiqi is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. AUTOBIOGRAFI: Hera e parë që kam filluar të këndoj së pari nëpër dasma kanë qenë vitet e 78-ta, kur kam qenë 14 vjeçar. Më kujtohet nëpër dasma në komunën tonë, Besianën dhe në rrethinë. Pas viteve ’78-ta, kam qenë anëtar i Shoqërisë Kulturore-Artistike “Josip Rela”. Në atë kohë kemi pasur koncerte në gjithë Kosovën. Pra, në koncerte ishte hera e parë që kam dalë para publikut. Në këtë shoqëri ishte këngëtarja Shyhrete Behluli, e cila në atë koh...

>> Full biography >>


Albatrit Muqiqi

(His son)

Merita Spahiu

(His wife)

Add Official

Social Accounts

Live 2018 (2018)

Nisëm Dasmën


» Add A Song »

Tre Mije Vjet Me Plis Te Bardhe
Me I Bukuri Gabim
Embelsira Ime


Related Artists:

Xhafer Ahmetaj

Driton Sopa

Mark Gojani

Lent Bajrami

Rrufeja

Ron Rexhi

Explicit

Ardian Limanmera

Sali Mani

Potera


Tags: Nysret Muqiqi, Nystret Muqiqi, Nysret Muçiqi, Nusret Muqiqi, Nysret Muciqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018