A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nysret Muçiqi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  34
  • Origin:
  • Podujevë 
BIOGRAFIA: Nysret Muçiqi is a popular singer of Modern Traditional, Folk Traditional & Traditional Wedding music. AUTOBIOGRAFI: Hera e parë që kam filluar të këndoj së pari nëpër dasma kanë qenë vitet e 78-ta, kur kam qenë 14 vjeçar. Më kujtohet nëpër dasma në komunën tonë, Besianën dhe në rrethinë. Pas viteve ’78-ta, kam qenë anëtar i Shoqërisë Kulturore-Artistike “Josip Rela”. Në atë kohë kemi pasur koncerte në gjithë Kosovën. Pra, në koncerte ishte hera e parë që kam dalë para publikut. Në këtë shoqëri ishte këngëtarja Shyhrete Behluli, e cila në atë koh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Albatrit Muqiqi

(His son)

Merita Spahiu

(His wife)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Live 2018 (2018)

Nisëm Dasmën


» Add A Song »

Embelsira Ime
Tre Mije Vjet Me Plis Te Bardhe
Me I Bukuri Gabim


Related Artists:

Xhafer Ahmetaj

Explicit

Mentor Haziri

Izi

Monny

Dr.Nushi

Drilon Berisha

Driton Obertinca

Ganimete Asllani

Burim Hoxha


Tags: Nysret Muqiqi, Nystret Muqiqi, Nysret Muçiqi, Nusret Muqiqi, Nysret Muciqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018