A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ocko Vasilkovski

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ocko Vasilkovski is a popular songwriter. Iordancho Vasilkovski was interested in music in his childhood and he attended the music school in Skopje, majoring in classic guitar. He composed his first composition when he was 14. The song was for the famous Macedonian female group called "XXL". Immediately after that he started working with many other singers and composers from different countries, like : Albania, Croatia and Serbia. In 2012 he started working with Turkish and Israeli artis...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Edmond Veizaj

Granit Gashi

Gridi Kraja

Faruk Banjska

Edlir Begolli

Dastid Latifi

Astrit Halimi

De Vox

Martin Çipi

Besar Likaj


Tags: Ocko Vasilkovski

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018