A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Londër 
BIOGRAFIA: Oda is a popular group/singers of Pop-Rock music. Grupi "Oda" është formuar në vitin 1994 në Londër dhe është një Rock Band shqiptar i Viteve '90. Grupi “Oda” eshte nje prej rock bendeve kosovare me te pelqyera. Qe nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kete emer “1998”, grupi u shpernda ne te kater anet e botes, duke lene pas vete hitet e pavdekshme te cilat i shoqeruan adhuruesit e tyre deri me sot. Anëtarët e Grupit "Oda" kanë qenë (pothuajse të gjithë ish-anë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Florent Boshnjaku

(Former member)

Asdren Rrahmani

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bon Bon Band

Jutbina

Këpurdhat

Udha E Shkembit

XXL Band

Lindja

Djemt E Drinit

403

Humus

Elonida


Tags: Oda, Grupi Oda, Dukagjin Lipa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018