A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Oda, Grupi Oda, Dukagjin Lipa


Choose star rating
  Rating:  5 / Votes cast:  1


Oda

Origin: Londër  
Age: 23
Music genres: Pop-Rock

Oda is a popular music group/band. Grupi "Oda" është formuar në vitin 1994 në Londër dhe është një Rock Band shqiptar i Viteve '90. Grupi “Oda” eshte nje prej rock bendeve kosovare me te pelqyera. Qe nga viti 1998 kur edhe u publikua albumi i fundit, i titulluar po me kete emer “1998”, grupi u shpernda ne te kater anet e botes, duke lene pas vete hitet e pavdekshme te cilat i shoqeruan adhuruesit e tyre deri me sot. Dymbedhjete vite me vone, formacioni i dikurshem bashkon perseri forcat, duke iu rikthyer skenes me kengen me te degjuar dhe me e kerkuar gjate vitit 2010 ne radiot kosovare, ‘Era’, pa klip, por, mjaft e dashur.

Anëtarët e Grupit "Oda" kanë qenë (pothuajse të gjithë ish-anëtar të grupeve të njohura gjatë viteve të 80-ta në rock skenën kosovare):

• Dukagjin Lipa ( 'Horizonti' ), voc - babai i kengetares Dua Lipa
• Labinot Krasniqi ( 'Fillimi i Fundit', 'Sahara' ), bas
• Besim Hajdini ( 'Babilon', 'Sahara' ), git
• Asdren Rrahmani ( 'Dita e Tretë' ), git
• Petrit Riza ( 'Autostop', 'Gjurmët', Minatori' ), drum
-
• Florent Boshnjaku ( 'Atom 5', 'Fillimi i Fundit', 'Horizonti', 'Ilirët' ), keys
• Besim Gashi-Babuka ( 'Seleksioni 039' ), drum
• Valon Gashi ( 'Purgatory', 'Maviva', 'Troja' ), git
• Marcus McIrneney (mysafir në albumin e parë 'Rrugë e Mbarë',1995), keys

» Edit Bio »
Loading...


Kalendari
24/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Gaqo Çako
Gaqo Çako
82 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Nikolla Zoraqi
Nikolla Zoraqi
(1929-1991)

Warning: mysqli_result::free(): Couldn't fetch mysqli_result in /home/lyricsal/public_html/dsolo/desktop-rightnew.php on line 58

This Week's Poll
   22-28 Janar 2017

Kush Ju Pëlqen Më Shumë?

  Dhurata Dora

  2po2

  Majki

  Dafina Zeqiri

  Capital T

  Gent Fatali

Vote