A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odeta Dervishi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  23
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 43
BIOGRAFIA: Odeta Dervishi is a popular singer. Në Dhjetor 1992, Odeta Dervishi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Po Kjo Nga Erdhi". Në Nëntor 1999, Odeta Dervishi merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Eja Me Ne". Në Qershor 2003, Odeta merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Dua Te Vallezoj". Në vitin 2004, Odeta Dervishi publikon albumin "Me Pelqen"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alisa Baraku

Enxhi Nini

Laureta Meci

Lora Braha

Azra

Emine Toska

Miradije Aliu

Antigona Rustolli

Mimoza Gjikola (Mimi)

Antigona Sejdiu


Tags: Odeta Dervishi, Odeta

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018