A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Offchestra

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Offchestra is a popular group/singers of Pop & Pop-Rock music. "OffChestra" është formacion muzikor - orkestër e krijuar nga instrumentistë profesionistë, e cila performon muzikë shqiptare dhe ballkanike të thyer me zhanret e ndryshme botërore (ska, reagge, latino, jazz, drum&bass, dubstep). Grupi u krijua me 30 Maj 2011. Karakteristikë e kësaj muzike janë padyshim ritmet e forta ballkanike të mbështetura nën meloditë e bukura shqipe dhe të pasuruara me rrymat moderne botërore. Pavarësisht pjesëve folklorike...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

SoundCloud

Profile

Youtube

Channel

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Freelancers

Vellezerit Curri

Gre3nt

Oki Dhe Vizioni

Vëllezërit Llamari

Da Lee

Grupi I Lunxhërisë

Horizonti Blu

Alternative

Brothers P.


Tags: Offchestra, Grupi Offchestra

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018