A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olen Cesari

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Durrës 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Olen Cesari is a very famous instrumentist of Classical music. U ngjit në skenë në moshën 5-vjeçare si një virtuoz i lindur dhe në moshën 7-vjeçare dha koncertin e tij të parë recital në teatrin "Aleksandër Moisiu" të Durrësit. Në moshën 10-vjeçare e mbaroi gjithë programin e Liceut Artistik dhe si mbaroi këtë ai ishte i vetmi fëmijë mes studentëve 24-vjeçarë që korrte sfidat në Institutin e Lartë të Arteve. Shteti e dërgoi në Romë të vazhdonte studimet për violinën. Në moshën 18-vjeçare kishte mbaruar 3 kon...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dr. Flori

Meda

Gazmend Rama (Gazi)

Adem Ramadani

Sefe Duraj

Bojken Lako

Sinan Hoxha

Gena

Mentor Xhemali

Ermal Meta


Tags: Olen Cesari

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018