A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olsi Bylyku
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 20
  • Birthday:
  • 18 April 1998
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  69
Music genres: Hip-Hop

Olsi Bylyku is a popular singer. Ka mbaruar shkollën e mesme tek gjimnazi "Qemal Stafa" dhe është një nga aktorët më të preferuar në programin e humorit "Portokalli" në Top Channel. Nga viti 2017, është kthyer edhe në një reper, mjaft i pëlqyer për tekstet plot humor, por ku trajton edhe tema të mprehta të aktualitetit.

Më datë 11 Korrik 2017, Lorenc Hasrama publikon videoklipin "Kisha Menu", në bashkëpunim me Olsi. Teksti u shkrua nga Lorenc Hasrama, Olsi Bylyku.

Më datë 20 Mars 2018, Olsi publikon videoklipin "Kush Jam". Teksti u shkrua nga Olsi Bylyku. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 9 Qershor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "1 Gote Dashni", në bashkëpunim me Olsi Bylyku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018