A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olti Curri

Tags: Olti Curri

Origin: Durrës   
Olti Curri is a very famous songwriter. Olti Curri nuk është vetëm një autor i teksteve të këngëve, por edhe moderator në TopAlbaniaRadio dhe opinionist. Ka lindur në Durrës dhe jeton në Tiranë. Duket se gjen fjalët perfekte për baladat. Tekstet e tij, të sjellë në zëra të mrekullushëm të këngëtareve tona, janë bërë hite për zemrat e lënduara, për zemrat e dashuruara, për ato të rigjetura, të rilindura. E gjitha kjo është falë punës, por edhe falë intuitës që ai ka si nje konsumator ...

>> Full biography >>


  • Find Olti Curri on social networks:
Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  26

More Songs

Loading... Please wait
See More


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018