A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Omer Bajrami

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Saraj (Shkup) 
  • Age:
  • 33
BIOGRAFIA: Omer Bajrami is a popular singer of Ilahi music. Omer Ef. Bajrami, është i lindur në vitin 1985 në Saraj të Shkupit. Mësimet fillestare (leximin e Kur’anit) i mori para prindit të tij, Dr. Zekerija Ef. Bajrami, ndërsa në vitin 1995 filloi hifzin e Kur’anit para hoxhës së tij Mahmud Ef. Asllani, të cilin e përfundoi brenda njëzet muajve, gjegjësisht në vitin 1997. Më pas, në vitin 1999 ai u regjistrua në medresenë e mesme “Alaudin” në Prishtinë, të cilën e përfundoi me sukses në vitin 2003...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Safet Rizaj

Nusret Kurtishi

Nisret Krasniqi

Evzi Kaja (Xiu)

Ylker Baliu

Miki

Pleurant Aliti (Landi)

Habil Akiku

Isen Selimi

Blerim Lutfiu (Beli)


Tags: Omer Bajrami

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018