A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orges Toce

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  3
BIOGRAFIA: Orges Toce is a popular singer and songwriter of Pop, Pop-Rock & Jazz music. Zëri i Orges Toçes është si një shovelful e zhavorit të margjinuar në uiski; fjalët e tij kujdesen midis deklarimeve sociopolitike të fshehta, utopianizmit mbrapa në tokë, himnave të biçikletës dhe filozofisë së dehur. Orges & The Ockus-Rockus Band luan vendin e gishtërinjve me një ndikim ballkanik dhe një estetikë të dehur dhe të zhurmshëm të xhazit: rrënjët e përafërta dhe të gatshme muzikën dhe Devil të marrin pjesën më të madhe - përveç kur a...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Official

Webiste

Facebook

Profile

Youtube

Channel

SoundCloud

Profile

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Export - Import (2014)

Aheng, Aheng! (2011)


» Add A Song »

Shesh-Besh
Blink
Zhul


Translations (30)


Related Artists:

Genc Salihu

Sokol Aka Problemi

Shpetim Duraku

Luan Hajra

Shyqyri Nimani

DJ PM

Nescho

Feduard Zikolli (Fedi)

KeepMan

Dritan Cara


Tags: Orges Toce, Orges Toçi, Orges Toçe, Oorb

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018