A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orgesa Zaimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Polican 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi is a popular singer of Pop & Pop-Rock music. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Nje nene e re qe ka vulen e saj ne tregun muzikor shqiptare me video dhe kenge tejet interesante. Paralelisht me muziken ajo dahsuron edhe radion, prej shume vitesh ka nje emision te perditshem muzikor ne radion Club Fm ne Tirane. Orgesa Zaimi qe e vogel eshte marr me aktivitete te ndryshme te zhvilluara ne shkalle qyteti dhe rrethi. Ka qene babai i saj, muzikant, i cili...

>> Full biography >>


Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Official

Webiste

Twitter

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Flaka Krelani

Nidora Gjyriqi

Entela Zhula

Zhaku

Valbona Zhuleku

Adelajda Xhamani

Irva Stefa

Aurora Ndoj

Denisa Gjezo

Ertila Koka


Tags: Orgesa Zaimi, Orgesa Zajmi, O.Z., Oz

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018