A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orhan Ibrahimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Orhan Ibrahimi is a popular singer. Ai eshte nga Shkupi e qe tani jeton ne Zvicer. Perveç se kengetar, ai eshte me profesion psikolog. Me muzike ka filluar te merret prej vitit 1997, ne festivalin- Teens Fest me kengen “Muzika nuk eshte zhurme”, pastaj me Artan Kastratin nga Shkupi kane realizua disa single, keshtu qe ne vitin 2001 dhe 2002 merr pjese ne Festivalin Nota Fest. Albumi i pare eshte realizuar nê bashkepunim me muzikantin Artan Kastrati dhe del ne shitje me 2005. ”Bu...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kadri Ismajli

Nazim Rika

Refet Asani

Nedim Selmani

Ilir Seferi

Florent Iseini

Adnan Aliu

Bunjamin Cajani

Chippi

Bashkim Pacuku


Tags: Orhan Ibrahimi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018