A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  6
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Osman Mula is a very famous songwriter. Është një nga regjizorët më të njohur në Radiotelevizionin Shqiptar, drejtues i dhjetë festivaleve, qindra emisioneve të muzikës, saksofonist i talentuar dhe kompozitor i vlerësuar me shumë çmime dhe pjesëmarrës në 12 festivale. Vjen nga një familje e njohur, mbiemrin e së cilës e ka ngritur lart dhe e ka nderuar duke përcjellë dashurinë për profesionin dhe për muzikën dhe tek fëmijët e tij. Është njeriu që ka zbuluar me dhjetëra talente dhe që e...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Limoz Dizdari

Agim Krajka

Alfred Sula

Alban Furtuna

Aleksandër Peci

Alfred Kaçinari

Shpëtim Saraçi

Pandi Laço

Olti Curri

Valentin Veizi


Tags: Osman Mula

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018