A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  5
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Osman Mula is a very famous songwriter. Është një nga regjizorët më të njohur në Radiotelevizionin Shqiptar, drejtues i dhjetë festivaleve, qindra emisioneve të muzikës, saksofonist i talentuar dhe kompozitor i vlerësuar me shumë çmime dhe pjesëmarrës në 12 festivale. Vjen nga një familje e njohur, mbiemrin e së cilës e ka ngritur lart dhe e ka nderuar duke përcjellë dashurinë për profesionin dhe për muzikën dhe tek fëmijët e tij. Është njeriu që ka zbuluar me dhjetëra talente dhe që e...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Pandi Laço

Limoz Dizdari

Alfred Kaçinari

Shpëtim Saraçi

Lambert Jorganxhi

Olti Curri

Alban Furtuna

Alfred Sula

Aleksandër Peci

Agim Krajka


Tags: Osman Mula

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018