A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Osman Shehu

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  10
BIOGRAFIA: Osman Shehu is a popular singer. Grupi Fontana nga Kaçaniku se bashku me Osman Shehun,Lutfi Shehun,Zekirja Gashin,Naim Koxhen dhe Sadik Sadikun,u formua ne vitin 1976.Inçizimet e paraa ne RTP ishin ne vitin 1981 me kenget Shkembi i kujtimi dhe Me degjo moj me degjo,pas nje viti edhe tri kenge -Lozonjarja ,Pse me i ke pa me thuaj dhe Zgjatma doren,po ne kete vit ky grup u ndalua politikisht dhe kenget dhe Osman shehu me grupin e kishin te ndaluar aktivitetin publik dhe vazhdoi te...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Tymmi

Ilir Tironsi

Arben Sefedini

Ilir Suku (Likja)

Faik Ismajli

Agim Shytani

Eniss-I

Snnuffi

Lickey

Engji


Tags: Osman Shehu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018