A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pajtesa

Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Berat 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Pajtesa is a popular singer. Ka lindur ne Berat, dhe banuese ne Tirane. E nisi karrieren e saj artistike qe ne moshen 15 vjecare si: kengetare, autore tekstesh, botuese e dy vellimeve me fabula dhe poezi. Gjate karrieres se saj artistike, ka provuar te prezantoj dhe organizoje koncerte dhe aktivitete te ndryshme artistike ne qytetet si: Durresi,Tirane, Vlore etj. Ka punuar si gazetare ne nje emision televiziv kulturor ne nje Televizion privat. Provoj te organizoje me sukses...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ludjana Rrapa

Irsa Qosja

Morena Dyli

Matilda Shushari

Vera Laçi

Orjola Xhemollari

Kristina Marku

Tergita Gusta

Desjana Kamberaj

Xhejni Lito


Tags: Pajtesa

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018