A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Paniku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Kukës 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Paniku is a popular singer of Hip-Hop music. I quajtur NDRICIM THIKA, njihet me emrin e artit PANIKU TMB dhe ka lindur ne KUKES ne vitin 1993, ne fshatit SHTANE. Ne vitin 1994 u shperngul ne Tirane, Kamez. Ne femijeri endrra ime ishte te beheshe FUTBOLLIST ose KENGETAR. Ne 28 NETOR te viti 2009 krijuan Grupin, THE MAGIC BOYS ose TMB. Pjestaret e pare te krupit ishin: PANIKU (Ndriçim Thika), MISTIKU (Altin Algjoni), GLOBI-ART (Elton Kraja), TONI-B (Fatjon Bitosha), INFINIT (Ndriçim Algjon...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lani (Street Thugs)

Leuname

Joint Jointinjo

Teson

Tidra

Doza

Blazer

KMC

Addi

Flory


Tags: Paniku, Ndriçim Thika

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018