A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pantelis Pantelidis

Tags: Pantelis Pantelidis

(1983-2016)  

Pantelis Pantelidis is a popular international artist. Këngëtari i njohur grek Pantelis Pantelidis ka humbur jetën në një aksident tragjik në Athinë. 32-vjeçari është aksidentuar mëngjesin e datës 18 Shkurt 2016, teksa po kthehej nga një lokal ku kishte performuar. Shpejtësia e madhe ka qenë shkaku që makina të përplaset në një pemë, duke shkaktuar vdekjen e këngëtarit grek. Në makinë bashkë me të ishin edhe dy femra dhe një tjetër mashkull. Lindur në Athinë, Pantelis u rrit në Nea Ionia, një lag...

>> Full biography >>


  • Find Pantelis Pantelidis on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  43

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018