A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Parashqevi SimakuTags: Parashqevi Simaku
Origin: Kavajë    Residence:        Age: 50   Zodiac sign: Virgjeresha  
Parashqevi Simaku is a very famous singer in easy listening music. Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavaje dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi të këndojë, duke bashkëpunuar me kompozitor të talentuar. Këndoi shumë në festivale edhe koncerte e pranverës. Në 1988 fiton çmimin e parë të Festivali i 27-të i Këngës në RTSH me këngën e duam lumturinë, kompozuar nga Pirro Çako. Pas vitit 1991 ajo largohet edhe jeton në SHBA, duke u marr edhe atje ... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.3 / Votes cast:  73Albums:

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: Kënga E Qamiles ::  
 :: Degjoma Kengen ::  Loading...Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote