A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27
  • Origin:
  • Lekdush 
  • Age:
  • 68
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Paro is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Zëri i saj është i magjishëm. Shumë emërtime i kanë vënë emrit të saj, por unë do të thosha që emri më i bukur është ai që i kanë vënë në vendlindje “Kapedania e polifonisë labe”. Gjithmonë e qeshur dhe e sinqertë, gjithmonë mes miqsh dhe njerëzve, por kur del nis skenë ajo s’të fal. Aty nuk bën kompromis me asgjë, me asnjë. Zëri i saj duket si gurgullima e burimeve të Kurveleshit, një gurgullimë që të magjeps dhe të detyron të lësh çdo punë. Spe...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Rilinda Velaj

Enkelejda Arifi

Rezarta Hoxhaj

Blerta Agolli

Eglantina Doko

Deshira Haxhi

Tefta Kondo

Jolanda Kojlovic

Merushe Xhihani

Griselda Pepa


Tags: Paro, Perparime Ziflaj, Grupi I Bences

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018