A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pavlina Nikaj

Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  5
(1931-2011)  
  • Origin:
  • Korçë 
BIOGRAFIA: Pavlina Nikaj is a popular singer of Easy Listening music. Pavlina Nikaj mbetet një nga këngëtaret me zë të papërsëritshëm. Këngëtarja Pavlina Nikaj, së bashku me Anita Taken dhe Pjetër Gjergjin, mund të konsiderohen si “pionierët” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare. Pavlina ka nisur të këndojë që në moshë shumë të re. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, Pavlina Nikaj ka lindur në qytetin e Korçës më 15 maj 1931. Për herë të parë ka kënduar në vitin 1945 në korin e sindikatave në Ko...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bruna Sota Hoxha

Morena Reka

Myfarete Laze

Jolanda Dhamo

Aferdita Zonja

Lindita Theodhori

Ema Qazimi

Alida Hisku

Nertila Koka

Zeliha Sina


Tags: Pavlina Nikaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018