A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pellumb Hajdari

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  75
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 16
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Pellumb Hajdari is a popular singer of Kids music. Pëllumb Hajdari vijon klasën e shtatë në Prishtinë në shkollën Emin Duraku. Eshtë me i vogli i shtëpisë dhe ka një motër dhe një vëlla më të madh se ai. Hobi i tij është futbolli. Ka marrë pjesë në festivalin për fëmijë “Polifest”, ku është shpërblyer dy herë. Edhe në festivalin e Shkodrës është shpërblyer dy herë. Në “Video kid's awards Albania Tingulli im" ka fituar çmimin "artisti më i mirë" dhe kënga tij është shpërblyer me regjinë më të mirë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Also Check:

Ledri Vula

Fero

Mozzik

Capital T

Gold AG

Unikkatil

Robert Berisha

Sabri Fejzullahu

Ermal Fejzullahu

Getinjo


Tags: Pellumb Hajdari, Pellumb Hajdaraj, Pllumb Hajdari, Aventurat E Picirukve

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018