A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Lulo

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  110
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Petrit Lulo is a popular singer of Easy Listening & Southern Albania Traditional music. Petrit Lulo, një nga zërat më të vlerësuar të këngës së jugut dhe asaj të përpunuar qytetare, për dekada ka përcjellë tek publiku vlerat më të mira të folklorit shqiptar. Kënga e tij nuk arrihet nga të tjerët, ndërsa vazhdon ti mbajë denjësisht këto vlera të folklorit shqiptar. Jeta e tij artistike i ka dhuruar shumë momente të veçanta, të cilat për këngëtarin kanë mbetur si kujtimet më të bukura. Shumë e njohin si interpretues të këngës, por ai ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Bilbili Kengen Filloi (2007)

Per Ju Do Kendoje Gjithe Jeten (2007)

Zoge E Libohoves (2004)

Petrit Lulo


» Add A Song »

Nje Komb Nje Flamur
Une Dola Dielli Leu
Zog E Libohoves


Related Artists:

Armend Ademi

Ylli Zeqiri

Medi Zena

Gjergj Hila

Ibrahim Tukiçi

Sajmir Misku

Erti Hizmo

Gentjan Dema

Julian Sula

Tani (Artan Shqadha)


Tags: Petrit Lulo

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018