A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Ruka

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Tepelenë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 63
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Petrit Ruka is a writer. Ka kryer studimet e larta për Gjuhë Letërsi Shqipe dhe studimet pasunuversitare pёr dramaturgji filmike, Akademia e Arteve të Bukura, Tiranё 1985 – 1986. Ka punuar si pedagog nё Shkollёn e Mesme tё Pёrgjthshme, Tepelenё.1976 – 1984. Skenarist dhe regjisor. Kinostudio “Shqipёria e Re” dhe Alba Film Studio.Tiranё.1986 – 1996. Drejtor nё Teatrin Kombëtar të Fëmijëve. Tiranё 2000 – 2000. Kryetar i Qëndrës Kombëtare Kinematografike Shqiptare 2000 – 20...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Hyqmet Hasko

Rrustem Geci

Vahit Nasufi

Ragip Ramaj

Xheladin Hamza

Martin P Lleshi

Kadri Mehmeti

Samed Hoxhaj

Iljaz Jashari

Abdyl Kadolli


Tags: Petrit Ruka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018