A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petro Xhori

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Petro Xhori is a popular singer and songwriter. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2. Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa. Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse". Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë". Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

X Factor Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Emiljano Citaku

N.D.T

Isuf Myzyri

Ylli Zeqiri

Medi Zena

Aleks Xhelili

Evans Rama

Ali Kondi

Gjergj Hila

Pellumb Katroshi


Tags: Petro Xhori

Petro Xhori in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018