A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petro Xhori
  • Origin:
  • Tiranë 
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  28

Petro Xhori is a popular singer and songwriter. Në vitin 2012, Petro Xhori merr pjesë në X Factor Albania 2.

Në Maj 2012, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Asgje Nuk Eshte Si Dje", në bashkëpunim me Brikena Asa.

Në Maj 2013, Petro Xhori merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Përse".

Në Nëntor 2013, Petro merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "1001 Netë".

Më datë 10 Janar 2014, Petro Xhori publikon videoklipin "Genjeshter E Bukur", në bashkëpunim me Ergys Shahu. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Ergys Shahu, Petro Xhori.

Në Maj 2014, Petro Xhori merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Bone Nxeht".

Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani publikojnë videoklipin "Hit Hit", në bashkëpunim me Marsel, Petro Xhori & Kallashi.

Më datë 10 Prill 2015, Irkenc Hyka publikon videoklipin "Paranormal Love", në bashkëpunim me Petro Xhori. Muzika e këngës u punua nga vetë Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 23 Mars 2016, Dj Jojo & Petro publikojnë videoklipin "Pije".

Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikojnë videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Marseli & Petro.

Më datë 8 Prill 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "Prej Teje". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga 2 Step, Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 9 Qershor 2018, Petro Xhori publikon videoklipin "1 Gote Dashni", në bashkëpunim me Olsi Bylyku. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, Olsi Bylyku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

X Factor Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018