A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Don Phenom
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Birthday:
  • 26 May
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  268
Music genres: Hip-Hop

Don Phenom is a popular singer. Emri i tij i vertete eshtë Marin Sterkaj, por njihet si Phenom ose Don Phenom. Ai lindi në Shkodër e më pas emigroi në New York përkatësisht në lagjen e Bronx-it. Ka qene pjesë ne grupin A.B.I (Albanian Boys Inc). Ben pjese ne grupin C.F.E.(Caliber Flow ENT). Pritet qe se shpejti te lansoje kengen me UNIKKATIL, e cila do jete pjese e albumit te UNIKKATILIT. Së shpejti pritet lënshimi i albumit në bashkpunimë me anëtarin e grupit T.B.A (TheBloodyAlboz) Presioni. Marini eshtë nje nga ato perzonazhet te estrades shqiptare, qe e arriti suksesin pa dale kurrë ne televisor ose ne radio. Ai kendon saktësisht Hip-Hop Underground.

Më datë 2 Mars 2013, Presioni publikon videoklipin "I Perjetshem", në bashkëpunim me Phenom.

Më datë 4 Maj 2013, Phenom publikon videoklipin "We Gettin It", në bashkëpunim me Jeton & Presioni.

Më datë 20 Tetor 2013, Big T publikon videoklipin "New York To California", në bashkëpunim me Phenom.

Më datë 28 Tetor 2013, Phaze publikon videoklipin "Throw It Up", në bashkëpunim me Phenom.

Më datë 22 Shkurt 2017, Big Tee & Don Phenom publikojnë videoklipin "S'kini Me M'nal".

Më datë 11 Qershor 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Kampionat", në bashkëpunim me Loko. Muzika e këngës u punua nga K-Lay, teksti u shkrua nga Don Phenom, Loko.

Më datë 30 Qershor 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Twerkirate".

Më datë 21 Korrik 2017, Don Phenom publikon videoklipin "U Kthy Loja Ka Ne". Muzika e këngës u punua nga K-Lay, teksti u shkrua nga vetë Don Phenom.

Më datë 4 Gusht 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Rottweiler".

Më datë 2 Tetor 2017, Bullet 9 publikon videoklipin "Nuk Folim", në bashkëpunim me Don Phenom.

Më datë 3 Shkurt 2018, Bullet 9 publikon videoklipin "Sosa", në bashkëpunim me Don Phenom.

Më datë 25 Shkurt 2018, Don Phenom publikon videoklipin "Ti E Din", në bashkëpunim me Ardo. Teksti u shkrua nga vetë Don Phenom.

Më datë 15 Mars 2018, Don Phenom publikon videoklipin "Jena Lit".

Më datë 22 Mars 2018, Unikkatil publikon këngën "A Pe Sheh", në bashkëpunim me Milot & Don Phenom.

Më datë 19 Dhjetor 2016, Salese & Don Phenom publikojnë videoklipin "500 Degrees (We Different)", në bashkëpunim me Globetrotta.

Më datë 19 Maj 2018, Çartani publikon videoklipin "Smooking Cubana", në bashkëpunim me Don Phenom. Teksti u shkrua nga Çartani, Don Phenom. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 28 Maj 2018, Don Phenom, Pure V, Mottz & Ardo publikojnë videoklipin "Everywhere We Go".

Më datë 1 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Columbiana", në bashkëpunim me Don Phenom.

Më datë 16 Korrik 2018, Sarah & Don Phenom publikojnë videoklipin "Dirty Wine".

Më datë 16 Gusht 2018, Klajvert & Don Phenom publikojnë videoklipin "Marak".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  Gazmend  

Facebook

Profile

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018