A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pirro Çako

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  40
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Pirro Çako is a very famous singer and songwriter of Pop music. Pirro Çako lindi në një familje artistësh. Të dy prindërit e tij ishin këngëtarë, Gaqo dhe Luiza Çako, njëri tenor dhe tjetra soprano. Ambjenti artistik familjar krioji traditën që ndoqi më pas dhe Pirro... Por ai kish vendosur ndryshe, ëndrra e tij ish të bëhej kompozitor e të shkruante muzikë për të prekur zemrat e mijëra njerëzve, ti bënte ata të gjenin në këtë muzikë një ngjarje apo episod të jetës. Njohuritë e para muzikore i merr në moshen ...

>> Full biography >>


Gaqo Çako

(His father)

Luiza Çako

(His mother)

Inva Mula

(His ex-wife)

Official

Webiste

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Ashensor (2012)

Mos Më Krahaso (2006)

Herët A Vonë (2004)


» Add A Song »

Herët A Vonë
Ah Moj Dashuria Ime
Engjell Apo Djall
Taka Krak
Nuk Jam Superman
Nje Tjeter Jete
Ashensor


Related Artists:

Ardit Gjebrea

Armend Regjepagiqi

Bujar Qamili

Kastriot Tusha

Korab Shaqiri

Florian Beqiri

Mentor Xhemali

Lyrical Son

Vedat Ademi

Big Basta


Tags: Pirro Cako

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018