A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  39
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Polifest is a popular music festival. Ndonëse nuk ka gjetur ndihmë institucionale, festivali i këngës, i vetmi në Kosovë, "Polifest", ka arritur të ruaj traditën dhe të rrugëtojë për nëntë vjet me radhë.Ky festival mbahej çdo vit në Prishtinë ku emrat më të mëdhenj të artistëve nuk ngurronin që të merrnin pjesë....

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kosova Fest

Prizreni Music Fest

Akordet E Kosoves

Flaka E Janarit

Videofesti

Zambaku I Prizrenit

Çelësi Muzikor

Zhurma Show

Top Music Awards

Ethet E Së Premtes


Tags: Muzika Kosovare, Poli-Fest, Polifest

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018