A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  • Lezhë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 61
BIOGRAFIA: Prec Zogaj is a popular songwriter. Preç Zogaj është shkrimtar, poet dhe gazetar shqiptar. Ai lindi në Lezhë në vitin 1957. Studioi gjuhën dhe letërsine shqipe në Universitetin e Tiranës. Gjate viteve '90 ishte kryeredaktor i gazetes Koha Jone, te botuar ne Tirane....

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Naim Gjoshi

Mehdi Mengjiqi

Faruk Tasholli

Nexhat Macula

Izet Kallaba

Leonard Canhasi

Rifat Maxhuni

Aleksander Vezuli

Dastid Latifi

Alqi Kareco


Tags: Prec Zogaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018