A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fero
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 20
  • Birthday:
  • 8 July 1997
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  407
Music genres: Hip-Hop

Fero is a popular singer. Feronit Shabani i njohur me nofken Fero eshte nje reper i njohur tashme ne estraden shqiptare. Ne fillim te karrieres se tij ai nuk e pati shperthimin e duhur, teksa publikonte kenge audio me emrin Profero. Ai eshte pjese e labelit te famshem "On Records". Shkollen e kreu ne gjimnazin Zenel Hajdini ne Gjilan. Ai eshte nje tekstshkrues shum i mire dhe ka shkruar tekste per shume kengtar si Adelina Berisha, Mergim Mjeku, Kida, Xhensila, Endri etj.

Më datë 6 Janar 2013, Profero publikon videoklipin "Real Hip Hop".

Më datë 6 Mars 2013, Real Mc publikojnë videoklipin "Rap Masscra", në bashkëpunim me Profero, Ideal, Mc Mula, Micrape, Tonny-B & Ego.

Më datë 10 Prill 2013, Profero publikon videoklipin "Microphone Murderer".

Më datë 10 Shtator 2016, Shfaba publikon videoklipin "On My Blocka", në bashkëpunim me Fero. Ky mund te konsiderohet si nje fillim i ri per Feron. Ai nenshkruan kontraten me OnRecords dhe sukseset nuk do te ndalen.

Më datë 29 Tetor 2016, Endri publikon videoklipin "S'du Me Ni", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 3 Dhjetor 2016, Fero publikon videoklipin "Feromeni".

Më datë 26 Maj 2017, Fero publikon videoklipin "Rra Rra".

Më datë 17 Korrik 2017, Baby G publikon videoklipin "No Kiss", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 11 Tetor 2017, Fero publikon videoklipin "Harroj", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 26 Nëntor 2017, Fero publikon videoklipin "A Pe Din Qysh".

Më datë 3 Dhjetor 2017, Fero publikon videoklipin "Bakshish".

Më datë 2 Shkurt 2018, Fero publikon videoklipin "Gang Gang".

Fero ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Veni Par".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

On Records

(Current label)

SnapChat

Account

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
lyrics.al © 2007 - 2018