A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamil Guranjaku

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Age:
  • 104
BIOGRAFIA: Qamil Guranjaku is a popular writer. Shkrimtari Qamil Guranjaku kreu dhe mësimet e para në shkollën e mesme në Elbasan. Pasi mbaroi shkollën pedagogjike për disa vjet punoi mësues (1933–1943). Që në bangat e shkollës së mesme nisi të merrej me letërsi. Një pjesë të krijimeve të veta i botoi në gazetat e revistat e kohës. Pas pushtimit fashist të vendit, Qamil Guranjaku u bashkua me luftëtarët e lirisë dhe ishte një nga drejtuesit e brigadës së 17 sulmuese. Edhe pse në kushte të vësh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xhevahir Cirongu

Vasil Tabaku

Qerim Haxhiu

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Frederik Rreshpja

Betim Muço

Bilal Xhaferri

Arshi Pipa


Tags: Qamil Guranjaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018