A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamil Guranjaku

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Age:
  • 104
BIOGRAFIA: Qamil Guranjaku is a popular writer. Shkrimtari Qamil Guranjaku kreu dhe mësimet e para në shkollën e mesme në Elbasan. Pasi mbaroi shkollën pedagogjike për disa vjet punoi mësues (1933–1943). Që në bangat e shkollës së mesme nisi të merrej me letërsi. Një pjesë të krijimeve të veta i botoi në gazetat e revistat e kohës. Pas pushtimit fashist të vendit, Qamil Guranjaku u bashkua me luftëtarët e lirisë dhe ishte një nga drejtuesit e brigadës së 17 sulmuese. Edhe pse në kushte të vësh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Tasim Gjokutaj

Xhevahir Cirongu

Pjetër Budi

Betim Muço

Frederik Rreshpja

Teodor Keko

Koçi Petriti

Vath Koreshi

Ahmet Kolgjini

Hiqmet Meçaj


Tags: Qamil Guranjaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018