A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamili I Vogel

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  46
(1923-1991)  
BIOGRAFIA: Qamili I Vogel is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Qamili i Vogël ishte këngëtar i muzikës popullore qytetare të kënduar në Gjakovë. I frymëzuar që nga rinia me muzikën tiranase ai u kthye në Kosovë dhe themeloi së bashku me Ymer Rizën,anembanë Kosovës, Shoqëri Kulturo-Artistike (SHKA). Me të kanë punuar shumë këngëtarë siç janë: Tahir Drenica, Mazllom Mezini, Bajrush Doda, Ismet Peja, Hashim Shala, Nexhmije Pagarusha, Shaqir Cervadiku, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Remzije Osmani e shumë të t...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Këndojnë Bilbilat


» Add A Song »

Toka Jon Heroike
Ne Token Tone Heroike
24 Pashallare


Related Artists:

Agim Baftjari

Sulejman Memishi

Besim Avdyli

Asip Xhambazi

Fatmir Bajra

Sefë Mleqani

Rifat Draga

Paulin Pervathi

Mhill Krasniqi

Çun Lajçi


Tags: Qamili I Vogel, Qamili Vogel, Qamil Muhaxhiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018