A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qazim Menxhiqi

Tags: Qazim Menxhiqi

Origin: Lupq   
Qazim Menxhiqi is a popular singer. Qazim Menxhiqi ka lindur ne fshatin Lupq i Eperm komuna e Podujeves, i cili njihet per kenget e tij atdhetare, ai ka nje familje me tradit muzikore tipike shqiptare ky dhe vellau i tij Kompozitori i njohur artist i madh shqiptar qe ka krijuar Himnin e Flamurit te Kosoves Mehdi Menxhiqi njihet si nder kompozitoret e talentuar qe ka kryer studimet jashtvendi ne Poloni dhe me veprimtari te gjer si brenda dhe jasht vendit, kurse Qazim Menxhiqi me fil...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  7

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017