A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qazim Menxhiqi

Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Lupq 
  • Residence:
  • Australi 
BIOGRAFIA: Qazim Menxhiqi is a popular singer. Qazim Menxhiqi ka lindur ne fshatin Lupq i Eperm komuna e Podujeves, i cili njihet per kenget e tij atdhetare, ai ka nje familje me tradit muzikore tipike shqiptare ky dhe vellau i tij Kompozitori i njohur artist i madh shqiptar qe ka krijuar Himnin e Flamurit te Kosoves Mehdi Menxhiqi njihet si nder kompozitoret e talentuar qe ka kryer studimet jashtvendi ne Poloni dhe me veprimtari te gjer si brenda dhe jasht vendit, kurse Qazim Menxhiqi me fil...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Avni Hadergjonaj

Muhamet Bytyqi

Gazmend Kelmendi (Gazza)

Besmir Spahiu

Dossi A.K.A Professional's

Samir Aliu

Burim Hoxha

Fatmir Miroci

Life Soldier

Adrian Rusta


Tags: Qazim Menxhiqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018