A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qerim Sula

Tags: Qerim Sula

Origin: Zalldardhë (Dibër E Vogël)      Age: 66   Zodiac sign: Dashi  
Qerim Sula is a popular singer. Edhe pse mbaroi shkollën mekanike, ai ishte i dashuruar dhe i përkushtuar për muzikën, ndaj që në moshë të re u aktivizua me grupet amatore të Zalldardhës, ndërsa në vitin 1967 me ansamblin “Dibra”. Një vit më pas, më 1968 bën prezantimin e parë në Festivalin e Parë Folklorik të Gjirokastrës me këngën e Hazis Ndreut, "Kënga e Lam Dacit", ku u vlerësua me çmim të parë për interpretimin e tij. Ka marrë pjesë në të gjitha Festivalet Folklorike deri ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  19

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018