A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Queen

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Queen is a very famous group/international artists of Pop-Rock music. QUEEN (Mbretëresha) është një grup britanik rock i formuar në Londër në vitin 1970, fillimisht i përbërë nga Freddie Mercury (vokal, piano), Brian May (kitarë, vokal), John Deacon (kitarë bas) dhe Roger Taylor (bateri, vokale). Veprat më të hershme të QUEEN u ndikuan nga muzika rock, por bendi u përpoq gradualisht në vepra më konvencionale dhe radio-miqësore, duke përfshirë stile të tjera të ndryshme në muzikën e tyre. Para se të bashkohej me QUE...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Beatles

Europe

Doors

Calling

One Direction

Corrs

Scorpions

Lmfao

Evanescence

Big Time Rush


Tags: Queen

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018