A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
R.A.Y Band

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
BIOGRAFIA: R.A.Y Band is a not so popular group/singers. Grupi R.A.Y u themelua 22.10.2010. Kryesisht, grupi luan muzike Britpop/pop rock dhe ndikimet I kane patur me teper nga grupe te huaja si dhe nga grupi Ritfolk. Ata jane 5: Ne vocal: Besian Xhindole lead guitar: Donald Sefa rhythm guitar: Ergi Shkelzeni, bass guitar: Geri Zotaj, drummer: Edvin Parmeza. Në Maj 2012, R.A.Y Band marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Kalimtare". Fabula e kenges ka te beje me stadet qe peson jeta e cdo ku...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ligji Rruges

Tempulli G

Etno Gangs

Grupi ARB

P.E.Z

Down Town

Supernova

Orient Express

Magma

Xhevahiret


Tags: R.A.Y Band, Ray Band

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018