A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Not Yet Rated

  • Origin:
  • Ferizaj 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: R2 is a not so popular singer. Emri i vertete eshte Rezon Hoxha (aka R2). Pas tre muajsh Rezoni së bashku me familjen e tij shkoi në Zvicerr,ku kreu shkollën fillore dhe të mesme dhe pastaj vazhdoi shkollën e ekonomisë. Viti 2002 per Rezon Hoxhën ishe majft i rëndësishëm se atë vit takon Ardian Krasniqin ,ku ai ishe inspirimi i Rezonit për fillimin e karrierës së tij në fushën e muzikës. Pas kësaj R2 u bashkua me një shok zvicrran dhe filloi të shkruante texte në gjermanisht d...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ardian Musliu

Robb Daddy

Ice K

Dimmmz

Nox-T

Gjooni

Arben Bytyqi

Bac

Profa

Bardhyl Sumaj


Tags: R2, Rezon Hoxha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018