A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ragip Ramaj

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Klinë 
  • Age:
  • 64
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Ragip Ramaj is a writer. Ragip Ramaj u lind në vitin 1953 në fshatin Klinë e Poshtme të SKENDERAJT: Shkollën fillore e kreu në vendlindje, kurse pak para se të përfundonte shkollën e mesme në Skënderaj e largojnë nga bankat e gjimnazit për bindjet e veprimtaritë e tij,me që ishte arrestuar disaherë nga policia. I detyruar të lëshojnë Drenicën, u vendos në Prishtinë, ku kreu studimet për letërsi. Ka punuar gazetar në Programin për fëmijë të TVP-së. Pas demostratave të vit...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Rrustem Geci

Xheladin Hamza

Martin P Lleshi

Vahit Nasufi

Hyqmet Hasko

Petrit Ruka

Arqile Garo

Tasin Demiri

Janko Pali

Jurgen Ndoci


Tags: Ragip Ramaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018