A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramadan Krasniqi (Dani)

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  69
  • Origin:
  • Pejë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 59
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ramadan Krasniqi (Dani) is a very famous singer of Citizens' Traditional music. Ramadan "Dani" Krasniqi lindi në Pejë dhe është një këngëtar shqiptar nga Kosova. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin ish - '11 Maji'. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si solo-këngëtar, u prezantua në mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1973/1974, në motelin e atëhershëm me famë, 'Dardania' në Pejë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Këngë Qytetare (2014)

Me Këngët E Zemrës (2013)

Thuj Po Ose Jo (2012)

Ik Nga Diaspora (2011)

Këngët E Shekullit (2011)

Beqare

Potpuri

Për Ty

Ata Syte E Tu

Bukuria E Ulqinit


» Add A Song »

Nje Vit Qe Zemra U Thye
Zemra Falet
Me Sabah
Princeshe
O Llokum
Zemer
Jeta Pa Ty
Anonim
Emrin Mos Ma Përmend
Ne Libra Do Te Shkruhet


Related Artists:

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Djwron Don

Armend Regjepagiqi

Vedat Ademi

Big Basta

Kastro Zizo

Sabiani

B-Genius


Tags: Ramadan Krasniqi (Dani), Ramadan Krasniqi, Dani

Ramadan Krasniqi (Dani) in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018