A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramadan Krasniqi (Dani)

Tags: Ramadan Krasniqi (Dani), Ramadan Krasniqi, Dani

Origin: Pejë    Residence:        Age: 59   Zodiac sign: ♋ Gaforrja  
Ramadan Krasniqi (Dani) is a very famous singer of Citizens' Traditional music. Ramadan "Dani" Krasniqi lindi në Pejë dhe është një këngëtar shqiptar nga Kosova. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin ish - '11 Maji'. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si solo-këngëtar, u prezantua në mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1973/1974, në motelin e atëhershëm me famë, 'Dardania' në Pejë...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  65

Këngë Qytetare (2014)

Me Këngët E Zemrës (2013)

Thuj Po Ose Jo (2012)

Ik Nga Diaspora (2011)

Këngët E Shekullit (2011)

Ata Syte E Tu

Bukuria E Ulqinit

Ramadan Krasniqi Dani

Beqare

Potpuri


» Add A Song »


Zemra Falet
Anonim
O Llokum
Princeshe
Ik Prej Diaspores
Zemer
Jeta Pa Ty
Emrin Mos Ma Përmend
Me Sabah
Nje Vit Qe Zemra U Thye


Ramadan Krasniqi (Dani) in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018