A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Redon Makashi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  52
  • Origin:
  • Tirane 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 47
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Redon Makashi is a very famous singer and songwriter of Pop & Pop-Rock music. Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane per Klarinete. Redon Makashi kompozon kengen e tij te pare ne shkollen 8-Vjecare. Në vitin 1989, ...

>> Full biography >>


Grupi ARB

(Former member)

Add Official

Social Accounts

Boten Time (2012)

Kenget E Shekullit (2010)

Dikur... (1999)

C'me Ndodh Pa Ty


» Add A Song »

Ku Jam E Ku Je
Perse Ne Bere Te Te Urrej
Ditari


Related Artists:

Gena

Sefe Duraj

Kid Gashi (G4shi)

Bojken Lako

Trix (Veli Sahiti)

Claydee

Dr. Flori

Eduart Jubani

Armend Regjepagiqi

Kastro Zizo


Tags: Redon Makashi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018