A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remi Jakupi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Medvegjë 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Remi Jakupi is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Remzi Jakupi Remi është një këngëtar i mirënjohur nga Kosova, si dhe nji ndër këngëtarët më të mirëfillt shqiptar. Shkollimin e ka kry në Medvegjë, Prishtinë dhe New York . Ka associate degree në computer science qysh nga viti 2001 kur diplomoj si studenti më i mir i gjeneratës me notën më të lartë mesatare 4.0 ne Institucionin Teknologjikë TCI në New York. Gjat karierës ka botuar shume albume solistike. Perveç atyre qe gjenden te teksteshqip.com...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Goooool (2013)

Ndryshe (2009)

Më Ka Zën Dashnija (2007)

Live (2005)

Fiki Dritat (2001)

M'ka Marre Malli (1999)

Dil Prej Gotës Sime (1997)


» Add A Song »

Tifozat Kuq E Zi
Nje Milion Here
Kenga E Pavaresise
Kafeneja
Party Ne Mesnate
Jo Jo Jo
O My Darling Oj Suzana
Kan Ra Qikat Ne Sevda
Une Veq Ty Te Kam Pas
Me Raki Pa Raki


Translations (1)


Related Artists:

Naim Abazi

Aziz Dervishi

Ferdinant Bjanku

Miftar Meta

Ganimete Asllani

Thoma Mahilaj

Bujar Cici

Nimet Leka

Alush Hamiti

Beqir Gashi


Tags: Remi, Remzi Jakupi, Remi Jakupi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018