A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remi Jakupi

Tags: Remi, Remzi Jakupi, Remi Jakupi

Origin: Medvegjë    Age: 51   Zodiac sign: Shigjetari  
Remi Jakupi is a popular singer in pop & traditional music. Remzi Jakupi Remi është një këngëtar i mirënjohur nga Kosova, si dhe nji ndër këngëtarët më të mirëfillt shqiptar. Shkollimin e ka kry në Medvegjë, Prishtinë dhe New York . Ka associate degree në computer science qysh nga viti 2001 kur diplomoj si studenti më i mir i gjeneratës me notën më të lartë mesatare 4.0 ne Institucionin Teknologjikë TCI në New York. Gjat karierës ka botuar shume albume solistike. Perveç atyre qe gjenden te teksteshqip.com...

>> Full biography >>


  • Find Remi Jakupi on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Goooool (2013)

Ndryshe (2009)

Më Ka Zën Dashnija (2007)

Live (2005)

Fiki Dritat (2001)

M'ka Marre Malli (1999)

Dil Prej Gotës Sime (1997)


» Add A Song »


Kauboj Xhema
Kenga E Pavaresise
Jo Jo Jo
Dy Kandila
Pa Status
Myzhde
Party Ne Mesnate
Urime Pavarsine
Sa Inat
Kan Ra Qikat Ne Sevda

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018