A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remzie Osmani

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  483
  • Origin:
  • Mushtisht 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Remzie Osmani is a very famous singer of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional & Folk Ballads music. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti dhe është mbështetur nga mësuesi i gjuhës shqipe Ali Selmanaj. Anëtare e shoqërisë kulturore artistike "Afërdita" nga Mushtishti dhe "Jehona" nga Theranda (Suha reka). Turneu i parë nëpër Kosovë dhe Maqedoni me shoqërinë kulturore artistike "Afërdita" në vitin 1978...

>> Full biography >>


Nexhat Osmani

(Her brother)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Google+

Profile

Add Official

Social Accounts

Merre Zemrën Time (2015)

Gjerdani I Dashurise (2013)

Për Mua Je Kryevepër (2012)

Kafe Muhabet (2011)

çka Shkoj Dje (2010)

Dikur (2009)

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

Jeton Dashuria Jone (2008)

Moll E Kuqe (2008)

Kenge Malli (2007)


» Add A Song »

Gjerdani I Dashurisë
Mos U Kthe
Po Martohemi
Ah Bre Djal
Ah Moj Grue
Mori Nane
Merre Merre Zemrën Time
Pse U Ndam
Dergut Pasha
Nje Pjese Shpirti


Translations (6)


Related Artists:

Mihrije Braha

Violeta Kukaj Retkoceri

Vjollca Haxhiu

Alberie Hadergjonaj

Gjira

Fitnete Rexha

Mariola Kaçani

Rozana Radi

Zaimina Vasjari

Yllka Kuqi


Tags: Remzie Osmani, Remzije Osmani, Remzie Osmani, Remzija

Remzie Osmani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018